TZ: Město chce za 2,5 milionu zbourat Bránu borců. Kvůli parkovišti pro 30 aut.

arena_parkovaniMěsto na konci února vyhlásilo veřejnou zakázku na demolici východní tribuny letního stadionu, známé jako Brána borců. Zastupitelé na tuto akci vyčlenili 2,5 milionu korun. Další milion pak padne na vybudování parkovišť na tomto místě a protějším pozemku po zbourané sportovní hale. Město přitom stále nemá jasnou představu, jak s touto cennou lokalitou v centru města dále naložit. Samotný stadion je navíc dílem významného pardubického architekta Karla Řepy a jedna z posledních památek na Výstavu tělesné výchovy a sportu z roku 1931. Celý příspěvek

Rubriky: Brána borců, Koncepce, Kritiky | Napsat komentář

Pokutujme hloupá opatření, nikoliv chodce!

IMGP8082Rekonstrukce třídy Míru, zdá se, spěje ke svému závěru, ale ještě před oficiálním střihnutím pásky si úředníci spolu se stavbaři připravili pro Pardubáky poslední atrakci. Snad proto, aby si lidé nové pěší zóny ještě více vážili, důmyslně přehradili frekventovaný přechod před Zelenou bránou a pěší trasu mezi dvěma zastávkami MHD na náměstí Republiky. Lidem, kteří se z bezradnosti či lenosti rozhodnou v tomto místě vstoupit do vozovky, hrozí policie pokutou. Tu by ale měli dostat spíše ti, kteří toto nedomyšlené opatření zrealizovali. Celý příspěvek

Rubriky: Koncepce, Kritiky | 1 komentář

Za lepší podmínky pro jízdu na kole

Mnozí z nás to jistě zažili, překážky, výmoly, chybějící stojany či všemožné absurdity na naší trase a snaha je vyřešit zdá se býti marným bojem. Naštvanost vzrůstá a chuť ráno sednout za řidítka uvadá. Online platforma Cyklisté sobě je tu od toho toho, aby se všem cyklistům, ale i  koloběžkářům, bruslařům, skejtařům jezdilo lépe. Celý příspěvek

Rubriky: Kola | Napsat komentář

Jednoduchá matematika

“Dynamo! Dynamo!” chtělo by se skandovat po přečtení článku o plánech nového vedení radnice (iDnes.cz, 2. 12. 2014). Pardubice totiž mají palčivý problém. Během hokejových utkání jejich milovaného klubu není kde zaparkovat! A proto nová radní pro územní plánování, urbanismus a architekturu Helena Dvořáčková přispěchala se zázračným řešením: zbouráme kousek stadionu letního (který jsme před volbami slibovali opravit) a na uvolněném místě vytvoříme 90 parkovacích míst. Celý příspěvek

Rubriky: Brána borců, Koncepce, Kritiky | Napsat komentář

TZ: My jsme zadání územního plánu četli – a pochopili

Členky a členové občanského sdružení Město na kole se důrazně ohrazují vůči výrokům zastupitele Petra Klimpla (ODS), že návrh zadání nového územního plánu nikdo nečetl, že byl napsán složitým jazykem či že je příliš obecný.

„My jsme zadání četli, pochopili a připomínkovali,“ říká člen výkonné rady sdružení a jeden ze signatářů připomínek Jan Jirásek.

Rubriky: Koncepce, Kritiky | Napsat komentář

Otevřený dopis zastupitelům statutárního města Pardubice / Mlýny městu

Vážení zastupitelé,

coby zúčastnění pozorovatelé dění okolo nedávno uzavřených Winternitzových mlýnů bychom rádi vyjádřili naši podporu iniciativě Mlýny městu. Sympatizujeme s vizí vytvoření otevřeného prostoru, jenž by svou formou a náplní představoval živý organismus produkující kulturní, zájmové i komerční aktivity – Kulturfabrik.

Rubriky: Inspirace, Koncepce, Kritiky | Napsat komentář

Pardubice čeká velká (cyklo)dopravní událost

Národní konference cyklistické dopravy se pořádá v České republice každé dva roky. Poslední ročník patřil Uherskému Hradišti, kde také vznikla Uherskohradišťská charta sdružující města, která mají chuť a vůli cyklodopravu podporovat.

Pardubice jsou jedním z nich; navíc zde máme velkou tradici ježdění na kole, cyklokoordinátora na magistrátu a dopravní fakultu, a tak se letos uskuteční tato cyklistická akce v našem městě. Zdaleka však nepůjde jenom o kola.

Rubriky: Události | Napsat komentář

Sex, milk & Polo potřetí!

Bikepolo, možná pro mnohé nezvyklý “sport”, se zase po roce v podobě mezinárodního turnaje vrací do Pardubic. A to již tento víkend: 14. až 15. září se uskuteční třetí ročník největšího turnaje kol, pálek a míčků v České republice, a to pod názvem Sex, milk & Polo 3some.

Rubriky: Události | Napsat komentář

Máte koule na sdílení auta? Carsharing by se mohl dostat do Pardubic

Carsharing je moderní, potřebný a za nějaký čas možná dokonce až nezbytný. Rozmáhá se po Evropě, funguje v různých formách. Mezi přáteli, z iniciativy neziskovek, z popudu měst. V České republice je to celkem bída, ale jedna společnost z Brna se už nějaký čas snaží pro sdílení aut vytvářet dobré podmínky a dokonce jí to vychází.

Rubriky: Inspirace | 2 komentáře

O městských obvodech IV: osobní názor

Na závěr svého seriálu jsem si nechal svůj vlastní názor. Mimo jiné proto, že jsem si ho v průběhu dotvářel.

Ve středu 5. června 2013 proběhla na pardubické radnici panelová diskuze s představiteli všech zastupitelských klubů. Debata byla místy dosti vyhrocená, zejména ze strany některých účastníků v publiku.

Rubriky: Inspirace, Kritiky, Události | Napsat komentář